English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
gsb-logo
 battalgazi-belediyesi-logo
tsf logo_2015

1. ULUSLARARASI ARSLANTEPE
arlantepe 4 1.ARSLANTEPE ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Battalgazi Belediyesi tarafından Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, düzenlenen görkemli ödül töreni programı ile son buldu. 500 sporcunun katıldığı Uluslararası turnuva, heyecan dolu anlara sahne oldu.

 
Battalgazi Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi. Bu yıl ilki düzenlenen ve yurt içinden 420 sporcu, yurt dışından ise 80 sporcunun katılım sağladığı turnuvanın ödül töreni,  Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirildi. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki “Arslantepe Höyüğü” ismiyle bu yıl ilki düzenlenen turnuva, 5 kategoride düzenlendi. Toplam 60 bin Lira para ödülünün verildiği turnuvaya yoğun ilgi gösteren sporcular, bu yıl ilki düzenlenen turnuvada dereceye girmek için kıyasıya bir yarış içine girdi. Birbirinden çetin mücadelelere sahne olan turnuvaya katılan sporcular, tarih başkenti Battalgazi’yi de yakından tanıma fırsatı buldu.

 Düzenlenen görkemli ödül törenine, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Nilüfer Çınar Çorlulu, Malatya Gençlik ve Spor il Müdürü Sayın Ebubekir Kayhan, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Battalgazi Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, Muhtarlar, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, hakemler, sporcular ve aileleri katıldı.


A KATEGORİSİ GENEL:

Urfan Sevdimaliyev birinci, Hüseyn Seyid ikinci, Enes Yusuf Maruflu üçüncü, Uğur Can Hatırlı dördüncü ve Batuhan Cansu beşinci oldu.

A KATEGORİSİ EN İYİ TÜRK:

Enes Yusuf Maruflu birinci, Kadir Zor Alber ikinci ve Uğur Can Hatırlı üçüncü oldu.

A KATEGORİSİ 50 YAŞ VE ÜZERİ:

Ibrahım Tofan birinci, Muhıttin Buker ikinci ve Yasin Hur ise üçüncü oldu.

B KATEGORİSİ GENEL:

Doruk Aslan birinci, Fatih Canberk Yüksel ikinci, Enis Metin üçüncü, Emre Ateş dördüncü, Sefa Var beşinci, Mohammed Salem Arhımow altıncı, Khanım Ismail yedinci, Emirhan Koca sekizinci, Onur Efe Tektaş dokuzuncu ve Agdar Alak ise onuncu oldu.

B KATEGORİSİ 50 YAŞ VE ÜZERİ:

Recep Köksal birinci, Özel Can Yılmaz ikinci, İbrahim Samlı ise üçüncü oldu.

B KATEGORİSİ EN İYİ KADIN:

Khanım Ismayılova birinci, Polen Nural ikinci, Senem Gül Bassarı ise üçüncü oldu.

B KATEGORİSİ EN İYİ YEREL:

Atdar Alak birinci, Zeki Bayram ikinci, Cem Azad Kaplan ise üçüncü oldu.

B KATEGORİSİ GÖRME ENGELLİ:

Tahsin Yurdamlı birinci oldu.

14 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Mırsaleh Seyidlı birinci, Eymen Akbayır ikinci, Yusuf Ahlatlı üçüncü, Emin Rahimov dördüncü, Hüseyn Ganbarlı beşinci, Elnur Gasımov ise altıncı oldu.

14 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİLERİ EN İYİ YEREL:

Eyman Akbayır birinci, Atlas Bilgen ikinci, Arda Talha Aykanat üçüncü, Efe Aras dördüncü, Cihan Keskin beşinci ve Mert Ömer Basbay ise altıncı oldu.

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Latıf Muratlı birinci, Efe Keser ikinci, Çınar Savcı üçüncü, Nehir Koçakoç dördüncü, Cihan Emir Tanrıkulu beşinci ve Bahar Nurakcay ise altıncı oldu.

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİ YEREL:

Aziz Arda Tahtalı birinci, Mehmet Koşal ikinci, Miraç Ali Öztürk üçüncü, Ahmet Koşal dördüncü, Hatice Elif Özelçi beşinci ve Aysu Leyla Tabakacı ise altıncı oldu.

8 YAŞ VE ALTI KATEGORİ GENEL:

Yasn Azımov birinci, Mesut Çınar Bicen ikinci, Mustafa Erdem Dönmez üçüncü, Kübranur Orhan dördüncü, Omer Tuna Sahın beşinci, Bakhtıyar Jafarlı ise altıncı oldu.

8 YAŞ VE ALTI KATEGORİ EN İYİ YEREL:

Ahmet Tarık Çiftçi birinci, Cihangir Ateş ikinci, Yahya Tugrul Zengin üçüncü, Hüseyin Emir Altuner dördüncü, Akif Uçar beşinci, Yusuf Selim Çiftçi ise altıncı oldu.1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 16 Temmuz 2022 tarihinde başladı. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki “Arslantepe Höyüğü” adına Battalgazi Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuva 6 gün sürecek ve 21 Temmuz 2021 tarihinde yapılacak olan ödül töreni ile tamamlanacak.arslantepe al1Battalgazi Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda yapılıyor. Tarihin derinliklerinden gelen satranç sayesinde yüzlerce sporcu ve ailesi Arslantepe Höyüğü‘ne ile Silahtar Mustafa paşa Kervansarayı‘na akın etti. Yurt içinden 47 ilden 420 sporcu, yurt dışından 9 ülkeden 80 sporcu aileleri ile birlikte Malatya’ya geldiler.

21 Temmuz 2022 tarihine dek devam edecek olan turnuva 5 kategoride oynanacak. 1800 ELO ve üzeri sporcular A kategorisinde yarışırken, 1799 ELO ve altındaki sporcular B kategorisinde yarışacaklar. Çocuk sporcular ise 14 – 10 ve 8 Yaş kategorilerinde yarışacaklar. Her kategorideki dereceye giren sporculara kupa, madalya ile çeşitli miktarlarda para ile ödüllendirilecekler. Karma oynanacak satranç turnuvasında görme engelli sporcu, kadın sporcu ve 50 yaş üstü gibi çeşitli şekillerde kategorize edilerek ayrıca para, kupa ve madalya özel ödülleri verilecek.
Satranç sporcuları, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Battalgazi’yi görmekten ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile tanışmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
           
arslantapae gelin_damatİlçedeki 17. yüzyıldan kalma Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda yapılan turnuva, Battalgazi Belediyesince Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonunun desteği ile gerçekleştiriliyor.Turnuvanın açılışında konuşan Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya'nın ilk yerleşim yeri de olan Battalgazi ilçesinin tarihi özelliği ile dikkati çektiğine değindi.
İlçenin bu açıdan medeniyetin kalbi olduğunu dile getiren Tüfenkci, ilçedeki tarihte ilk devlet şeklinin ortaya çıktığı ve yaklaşık 7 bin yıllık geçmişe sahip olan Arslantepe Höyüğü'ne işaret etti.

Höyüğün geçen yıl UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alındığını kaydeden Tüfenkci, "Özellikle Arslantepe'nin UNESCO tarafından tescillenmesi ile beraber Battalgazi'miz Türkiye ve dünyada da inşallah adım adım adını duyuran bir ilçemiz olacak. Bunu iyi değerlendirmek, geliştirmek lazım." dedi.
Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e de spora ve gençlere verdiği önem için teşekkür ederek, "Satranç, akıl, zeka oyunu. Battalgazi'ye de bu yakışır. Her yaştan sporcumuza bu tarihi mekana gelerek oynama ve kazanma fırsatı verdikleri için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim." diye konuştu.
47 il ve 9 ülkeden 500 sporcu katılıyor.
Osman Güder de Malatya'nın ve Battalgazi'nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına değinerek, şehri hak ettiği noktaya getirmek istediklerini söyledi.
Sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle gençlere sahip çıkacaklarını vurgulayan Güder, bu amaçla düzenledikleri programlardan biri olan satranç turnuvasına 47 ilden 420 ve 9 ülkeden 80 olmak üzere toplam 500 sporcunun katıldığını belirtti.
21 Temmuz'da sona erecek turnuvanın 5 kategoride yapılacağını ifade eden Güder, her yaştan sporcunun katıldığı yarışlar sonunda derece alanlara kupa ve madalyanın yanı sıra para ödülü verileceğini dile getirdi.

Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy ise turnuvaya katkı sunanlara teşekkür ederek, geleneksel hale getireceklerini anlattı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan da turnuvaya katkı sunanlara teşekkür etti.

somaliliBattalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran ise turnuvanın ilçenin tanıtımına katkısının büyük olacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından yarışlar başladı.

 

 

 

 
 
ARSLANTEPE ULUSLARARASI AÇIK SATRANÇ TURNUVASI
kareenson     ARSLANTEPE ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASININ YAPILACAĞI BATTALGAZİ MEYDANI KERVANSARAY ÇEVRESİ inşaat bitiminde böyle olacak.  Linki tıklayınız 
 https://malatyahaber.com/haber/eskimalatya-meydani-boyle-olacak 
 YEMEK DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA:  Kadın koopreatifi tarafından hazırlanan  yemek 25 TL 
 ÖĞLEN VE AKŞAM YEMEĞİNİ ( Birisini mi ikisini mi ayrı ayrı belireterek ) TURNUVA ALANINDA YEMEK isteyip istememe durumunu  KAYIT KONTROL YAPILAN MASADAKİ GÖREVLİLERE isim yazdırırsa belirlenen sayıya göre yemek üretilecektir.   
MALATYA ARSLANTEPE ULUSLARARASI AÇIK SATRANÇ TURNUVASI 16 – 21 TEMMUZ 2022 TARİHLERİ ARASINDA BATTALGAZİ BELEDİYESİ, TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU VE MALATYA GSİM İŞ BİRLİĞİNDE BATTALGAZİ KERVANSARAY’DA DÜZENLENECEKTİR.
   MALATYA ŞEHİR OTOGARI MAŞTİ ye inildiğinde TRMABÜS (elektrikli otobüs) doğrudan İnönü Üniversitesine gidiyor.  EŞREF BİTLİS ERKEK YURDU'NUN ÖNÜNDEN GEÇEREK ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNÜN İÇİNDEKİ HACI HAFİZE ÖZAL KIZ YURDUNA DEK GİTMEKTEDİR. 
İLK GÜN GELENLER YURTLARA KAYIT YAPTIRIP, ORADAN TURNUVA SALONLARINA GEÇEBİLİRLER... ( Doğudan gelenler MAŞTİ'YE gitmeden doğrudan yurtların önünde inebilir)
 16 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ EN GEÇ SAAT 14.30 'A DEK Kervansaray'da HAKEM MASASINDA İSMİNİNİZİN YANINA KAYIT KONTROL YAPTIRMAYI UNUTMAYINIZ. TELEFON İLE İSMİNİZE + İŞARETİ KONULMAZ. 
İlk gün yurtlardan turnuva salonuna transfer yoktur. İlk gün maçlar bittikten sonra yurtlara transfer olacak.
Her sabah yurtlardan saat 9.00' da otobüsler hareket ederek sporcuları turnuva salonuna getirecek. Her akşam saat 17.00 de turnuva salonundan alıp KYK Yurtlarına götürcekler. urtlardan turnva salonuna servis olacak... Her akşam saat 17.00 de Turnuva Salonundan KYK Yurtlarına transfer olacaktır. 
 
SALON VE YEMEK DURUMU:
Turnuva Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray'ında yapılacak. Bahçesinde Battalgazi Kadın Kooperatifi tarafından yemek standları açılacak. Kaliteli Ev Yemekleri ekonomik fiyatlarla servis edilecektir. 
LİSANSI OLMAYANLARIN LİSANSLARINI YAPACAKLARI SİTE:  https://lisans.tsf.org.tr/online/ 
 ÖDÜL DURUMU: Yarışma 5 kategoride oynanacak. Her kategoride kupa, madalya ve para ödülleri olacak. A  ve B kategorileinde kupa, madalya ve para ödüllerinin ayrınıtları yönergede belirtilmiştir. 
14 - 10 ve 8 yaş altı kategorilerinde genel ve yerel sporculardan dereceye giren sporculara  kupa, madalya ve para ödülleri verilecektir.  Her kategoride ilk 3 dereceye giren kız sporculara ayrıca kupa ve madalya verilecektir.  
GÖRME ENGELLİLER FEDERASYONU LİSANSI OLANLARIN http:// Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir   adresine mesaj atarak; lisansının fotoğrafını gönderip, ücretsiz kayıt talebinde bulunabilirler.
 
FOREIGN ATHLETES REGISTRATION
CLICK FOR REGISTRATION

 

SIRA

NAME

SURNAME

CATEGORY

FIDE ID 

TITLE

ELO

COUNTRY

 

1

Tural

Zeynalov

B

13408909

 

1771

 AZE

 

2

Djamel

Moulay

B

7943393

 

 

 Algeria

 

3

Muhammed Salem 

Arhimov

B

150104472

 

1632

 SURİYE

 

4

Khaled

Arhimov

14

 7610777

 

1055

 SURİYE

 

5

Rashad

Zeynalli

A

13403320

FM

2187

 AZE

 

6

Shahriyar

Rahmanov

A

 13402285

FM

 2246

 AZE

 

7

 Elnur

Gasimov 

 14

 13436430

 

1246   AZE

 

8

Reza 

Ebrahimi

B

12522287

 

 1520

IRI

 

9

Jamshid

 Rahmani 

B

 12515299

 

1535

 IRI

 

10

Hasan

Mammadaliyev

B

13427725

 

1555

AZE

 

11

Fadi

Malkawi

A

8100420

 

2048

JOR

 

12

Elnur

Aliyev

A

13402617

 

2142

AZE

 

13

Hasan

Karimov

B

13411543

 

1353

AZE

 

14

Ali

Gambarli

8

13453254

 

1106

AZE

15

Huseyn

Gambarli

14

13424785 

 

1521

AZE

16

Nigar

Gambarli

14

13436449

 

1132

AZE

17

Mohamed Hashi

Osman

B

16100999

 

 

SOM

18

Mohamed

 Abdikani Nor  B  16100468    1467  SOM

19

Mohamed

Abdifatah Nur  B  16101120      SOM

20

Khanim

Ismayilova  B  13429019  WCM  1599  AZE

21

Ismayil

Gurbanov

A

13417304

  2104

AZE

22

Nihad

Mustafayev

A

13418335

  1982

AZE

23

 Amir Ali

Maghsoudloo

A

12591025

  2021

IRI

24

Arash

Salehnia

B

32723059

  1199

IRI

25

Erjan

Sevdimali

14

13424572

  1131

AZE

26

Ramal

Hasanov

B

13416812

  1418

AZE

27

Toghrul

Hasanzade

A

13407716

IM 2321

AZE

28

Nihad 

Aliyev

14

13446932

  1216

AZE

29

Urfan

Sevdimaliyev

A

13402463

GM 2208

AZE

30

Huseyn

Seyid

A

13413902

  2143

AZE

31

Famil

Mammadov

B

13419200 

  1157

AZE

32

Parviz

Gasimov

A

13408798

IM 2303

AZE

33

Rajab

Abdullabayli

B

13429604

  1520

AZE

34

Suleyman

Mammadov

B

13408720

  1639

AZE

35

 Almara

Ibrahimbayli

14

13435981 

  1230

AZE

36

Farid

Aliyev

B

13420259

  1193

AZE

37

Zahid

Allahverdiyev 

B

13413473

  1691

AZE

38

Turan

Naghiyev

B

13436058

  1209

AZE

39

Sadig

Garayev

A

13410598

  2134

AZE

40

Yasin

Azimov

8

13453424

  1315

AZE

41

Khatin

Najafova

B

13424750

  1348

AZE

42

Serkan

Milli

B

1029061

  1696

NED

43

Nidal

Ahmed

B

11504048

  1728

PLE

44

Tural

Baghirli

10

13454480


1216

AZE

 45

 Bakhtiyar

 JAFARLİ

 8

 13455664  1197

 AZE

46

Turgay

Safarli

14

13455214 1188

AZE

47 ALİ MAMMADOV B 13408704 1564 AZE
48 Mirsaleh Seyidli 14 13445219 1434 AZE
49 Nazlı Humbatova B 13416839 1682 AZE
50 BAHATTİN HATAMOV B 13411420 1402 AZE
51 Zahra Abbasova 14 13429736 AZE
52 Sani Hasan 14 13457349 1801 AZE
53  Ali Vakil  Huseynzade  B 13418351   1542  AZE
54 Nuray Muradova 8 13459147  AZE
Bilal Mammadov B 13443348 1273 AZE
55 ALAADİN BAYRAMOV B 13408526 1314 AZE
56 SABİR NOVRUZOV B 13418971 1367 AZE
57  Ughur  Hasanli  B  13424610  1570  AZE
 58  Emil  Jalalzede  10  13445847 AZE 
59 Latif Muradli 10 13445154 1316 AZE
60 Emin Rahimov 14 13418980 1147 AZE
61 Ilkin Gabulov B 13418416 1553 AZE
62 İlham Mahmudov 10 13451146 1167 AZE
63 Rza Hasanli B 13443623 1619 AZE
64 Nihat Shikkahmadi B 13428268 1491 AZE
65  Salbinaz  Ismayilova  B  13429949  1090  AZE
66  Emil   Mirzayev  B  13439316  1634  AZE
67  Khanim  Ismayilova  B  13429019  WCM  1574   AZE
68 Nihat  Shikhahmadi  B 1328268 1491 AZE
69 Salbinaz Ismayilova  B 13429949  1090  AZE
70  Akram  Khoder  A  5306914 2038  LBN
 71  Adib  Arkadan  A  5304946 1877 LBN 
 72  Ihab  Tawel  B  7603649 1450  SRY
 73  Muhammed  Ahmed Alhac  B  51658038 1373  SRY
 74
 
Turkish Chess Federation ©